W piątek, 30 czerwca 2017, w godzinach 16:00-17:30 w słoneczno-deszczowej pogodzie, odbyła się pikieta w obronie nienarodzonych przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 1 we Wrocławiu, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 58.

Jak na poprzednich pikietach, trzymaliśmy dwa transparenty pokazujące dobitnie prawdę o aborcji oraz puszczaliśmy nagranie z megafonu, informujące o liczbie aborcji wykonanych w szpitalu z pobudek eugenicznych. Odmówiono też Różaniec w intencji nawrócenia wszystkich, którzy chcą wykonywać aborcje. W pikiecie uczestniczyło 5 osób, w tym jedna pani.

W latach 2011-2016 w SPSK wykonano 67 aborcji z pobudek eugenicznych, z czego 26 w roku 2015 i 12 w roku 2016.

Wcześniej pikiety pod SPSK odbywały się w 2015 roku. Mamy nadzieję, że pikiety i modlitwy sprawią, że liczba wykonywanych zbrodni na nienarodzonych spadnie do zera.

Kolejna pikieta planowana jest na koniec lipca. Jej datę podamy w późniejszym terminie.

Marcin Kołodziej – wolontariusz w Fundacji Pro-Prawo do Życia; komórka Wrocław