Na początku 2017 r. prezydent Jaśkowiak z radnymi PO i Zjednoczonej Lewicy przeforsował dofinansowanie z budżetu miasta dla produkcji dzieci metodą in-vitro. Realizatorem tej uchwały jest Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM im. K. Marcinkowskiego. Zwiększona ilość wad wrodzonych wśród dzieci poczętych w wyniku tej metody, a także niechęć wielu rodziców do dziecka chorego kończy się często zabiciem go przed narodzeniem. Od szpitalnego pokoju z ofertą in-vitro nie trzeba też daleko iść, aby dostać się do pokoju oferującego zabójstwo „nieudanego” dziecka. W tym szpitalu w 2017 r. dokonano aż 70 aborcji!

Prezydent Jaśkowiak w 2017 r. zachwalał: „Jesteśmy nowoczesnym, proeuropejskim miastem. Śledzimy na bieżąco to, co dzieje się w Europie.” I tak też działa. Kopiuje wzorce w zabijaniu nienarodzonych dzieci z krajów zachodnich. Działa na tyle, na ile pozwala mu prawo państwowe. Następnym jego celem jest otwarcie miejskiego gabinetu ginekologicznego nastawionego na wydawanie antykoncepcji wczesnoporonnej.

Bierna postawa rządzących państwem, dopuszczanie in-vitro, aborcji, pigułek wczesnoporonnych, rozzuchwala zdemoralizowane jednostki. I tak ciągną one za sobą na dno moralne wielu.

Wszystkich oburzonych tą sytuacją zapraszamy na pikietę z różańcem, odbędzie się ona w najbliższą niedzielę, 27 maja o godz. 16.30 pod ww. szpitalem. Wejście od strony ul. Jackowskiego.

Adam Brawata – koordynator w Fundacji Pro-Prawo do Życia